Ajankohtaista

Joona Räsänenshared tweet on Twitter

Niinistöltä hyvä veto hakea jatkokautta ilman puoluesidonnaisuutta. Puoluepolitiikan ulkopuolisuus vetoaa niin meillä kuin muuallakin.

Joona Räsänenshared tweet on Twitter

Läntisen Uudenmaan kuntajohtajia ja kansanedustajia koolla Karkkilassa. Kuntien ajankohtaisten asioiden ohella tuskaillaan yhdessä sotea.

Nasima Razmyarshared tweet on Twitter

Tämä viikonloppu oli joukkueiden. 💪Kaunis kiitos kullasta joukkuevoimistelijoille, lentopallojoukkueellemme onnea tuleviin mmkisoihin.

Tytti Tuppurainenshared image on Instagram

Terveisiä Maltalta! Viikon päästä maassa vaalit, ja Joseph Muscatin johtama työväenpuolue on voimissaan. Kampanjointi näkyy kaikkialla, ja tunnelma on korkealla. Labour on pitänyt liberaalia uudistuspolitiikkaa yllä, minkä soisi inspiroivan meilläkin. Tänään on Juhana Vartiaisen syntymäpäivä, ja sain tarjota hänelle aitoa demaritunnelmaa. 👍 Malta on kaunis, historian kyllästämä maa. Tänään täällä alkaa parlamenttien EU-valiokuntien kokous COSAC. Hienoa edustaa Suomea. #Malta #EU #Europe #politicstyttitup

Valtuusto

09:17

Valtuustoryhmä 2013-2017

Sevander Tomi

Valtuustoryhmän puheenjohtaja
Matkapuhelin: 050 561 2581
tomi.sevander@welho.com

Anttila Maija

Valtuustoryhmän 1. varapuheenjohtaja
Kotipuhelin: 715 717
Matkapuhelin: 0400 709 170
maija.anttila@kolumbus.fi
http://www.maijaanttila.net

Jalovaara Ville

Valtuustoryhmän 2. varapuheenjohtaja
Matkapuhelin: 044 011 4803
ville.jalovaara@helsinki.fi

Arajärvi Pentti

Valtuuston jäsen
Matkapuhelin: 040 582 0300
pentti.arajarvi@iki.fi

Heinäluoma Eero

Valtuuston jäsen
Työpuhelin:  09 432 3058
eero.heinaluoma@eduskunta.fi
http://www.heinaluoma.net

Järvinen Jukka

Valtuuston jäsen
Matkapuhelin: 040 835 2747
jukka@jukkajarvinen.net

Lovén Jape

Valtuuston jäsen
Matkapuhelin: 050 413 4013
jape.loven@gmail.com

Mäki Terhi

Valtuuston jäsen
Kotipuhelin: 349 9703
Matkapuhelin: 040 535 5897
terhi.m.maki@gmail.com
http://www.terhimaki.net

Paavolainen Sara

Valtuuston 2. varapuheenjohtaja
Matkapuhelin: 040 536 2999
sarapaavolainen@gmail.com

Pajamäki Osku

Valtuuston jäsen
Matkapuhelin: 050 555 5245
osku.pajamaki@funnyfilms.fi

Razmyar Nasima

Valtuuston jäsen
Puhelin: 09 432 3135
nasima.razmyar@eduskunta.fi

Taipale Ilkka

Valtuuston jäsen
Matkapuhelin: 044 293 9469
ilkka@ilkkataipale.fi

Torsti Pilvi

Valtuuston jäsen
Matkapuhelin: 040 719 1206
pilvi@pilvitorsti.fi

Valokainen Tuomo

Valtuuston jäsen
Matkapuhelin: 041 527 0143
tumppivalokainen@gmail.com

Wallgren Thomas

Valtuuston jäsen
Puhelin: 1912 8063
Kotipuhelin: 241 3236
Matkapuhelin: 050 415 4808
thomas.wallgren@helsinki.fi

Varavaltuutetut

Taipale Kaarin

varavaltuutettu
Matkapuhelin: 040 5034 766
kaarintaipale@gmail.com

Vainikka Mirka

varavaltuutettu
Matkapuhelin: 040 522 4378
mirka.vainikka@hotmail.fi
http://mirkavainikka.puheenvuoro.uusisuomi.fi/blogi/blog

Selin Ann

varavaltuutettu
Matkapuhelin: 0500 750 405
ann.selin@pam.fi

Kantola Tarja

varavaltuutettu
Matkapuhelin 050 555 0833
kantolantarja@gmail.com

Vuorela Antti

varavaltuutettu
Matkapuhelin 040 504 4582
vuorela.antti@gmail.com

Valtuustoryhmän sihteeri

Isbom Hanna

Matkapuhelin: 050 413 8299
hanna.isbom@sdp.fi