Valtuusto

09:17

Valtuustoryhmä 2017-2021


Heinäluoma Eveliina

Valtuustoryhmän puheenjohtaja
Kaupunkiympäristölautakunnan jäsen
Matkapuhelin: 040 592 1807
eveliina.heinaluoma@gmail.com
Kaupunginosa: Myllypuro


Jalovaara Ville

Valtuustoryhmän 1. varapuheenjohtaja
Kasvatus- ja koulutuslautakunnan jäsen
Matkapuhelin: 044 011 4803
ville.jalovaara@gmail.com
Kaupunginosa: Vuosaari


Torsti Pilvi

Valtuustoryhmän 2. varapuheenjohtaja
Helsingin Satama Oy:n varapuheenjohtaja
Matkapuhelin: 040 719 1206
pilvi@pilvitorsti.fi
Kaupunginosa: Taka-Töölö


Arajärvi Pentti

Matkapuhelin: 040 582 0300
pentti.arajarvi@iki.fi
Kaupunginosa: Kallio

 


Haatainen Tuula

Valtuuston jäsen
Matkapuhelin: 040 334 5813
tuula.haatainen@eduskunta.fi
Kaupunginosa: Tammisalo


Hussein Abdirahim Husu

Valtuuston jäsen
Kasvatus- ja koulutuslautakunnan jäsen
Matkapuhelin: 045 899 2522
abdirahim.hussein@gmail.com
Kaupunginosa: Viikki


Laisaari Johanna

Valtuuston jäsen
Kasvatus- ja koulutuslautakunnan varajäsen
Kasvatus- ja koulutuslautakunnan suomenkieleisen jaoston vpj
johanna.laisaari@gmail.com
Kaupunginosa: Herttoniemi


Järvinen Jukka

Valtuuston jäsen
Liikuntajaoston jäsen
Matkapuhelin: 040 835 2747
jukka@jukkajarvinen.net
Kaupunginosa: Käpylä

 


Razmyar Nasima

Apulaispormestari (kulttuurin ja vapaa-ajan toimiala), äitiyslomalla
Valtuuston jäsen
nasima.razmyar@hel.fi
Kaupunginosa: Lauttasaari


Taipale Ilkka

Valtuuston jäsen
HUS:n hallituksen jäsen
Matkapuhelin: 044 293 9469
ilkka@ilkkataipale.fi
Kaupunginosa: Veräjämäki


Vepsä Sinikka

Valtuuston jäsen
Rakennusten ja yleisten alueiden jaoston jäsen
Matkapuhelin: 050 598 2266
sinikka.vepsa@elisanet.fi
Kaupunginosa: Puistola


Wallgren Thomas

Valtuuston jäsen
Kaupunginhallituksen ja konsernijaoston varajäsen
Matkapuhelin: 050 415 4808
thomas.wallgren@helsinki.fi
Kaupunginosa:Meilahti


Varavaltuutetut

 


Anttila Maija

1. varavaltuutettu
HUS:n valtuuston 1. vpj
Uudenmaan liiton hallituksen varajäsen
Matkapuhelin: 0400 709 170
maija.alina.anttila@gmail.com
http://www.maijaanttila.net
Kaupunginosa: Kallio


Sevander Tomi

Kulttuurin ja vapaa-ajan apulaispormestarin sijainen
2. varavaltuutettu
tomi.sevander@welho.com
Kaupunginosa: Pukinmäki


Paavolainen Sara

3. varavaltuutettu
Matkapuhelin: 040 536 2999
sarapaavolainen@gmail.com
Kaupunginosa: Kruunuvuorenranta


Taipale Kaarin

4. varavaltuutettu
Kaupunginhallituksen ja konsernijaoston varajäsen, elinkeinojaoston jäsen
Uudenmaan liiton hallituksen jäsen
Matkapuhelin: 040 5034 766
kaarintaipale@gmail.com
Kaupunginosa: Taka-Töölö

Lovén Jape

5. varavaltuutettu
Kaupunkiympäristölautakunnan jäsen
Matkapuhelin: 050 413 4013
jape.loven@gmail.com
Kaupunginosa: Vuosaari

 

Valtuustoryhmän sihteeri


Ylitalo Laura

Matkapuhelin: 045 165 5011
laura.ylitalo@sdp.fi