Valtuusto

Valtuustoryhmä 2021-2025

Heinäluoma Eveliina

Valtuustoryhmän puheenjohtaja
Kaupunkiympäristölautakunnan jäsen
Matkapuhelin: 040 592 1807
eveliina.heinaluoma@gmail.com
Kaupunginosa: Myllypuro

Jalovaara Ville

Valtuustoryhmän 1. varapuheenjohtaja
Kaupunginhallituksen varajäsen
Matkapuhelin: 044 011 4803
ville.jalovaara@gmail.com
Kaupunginosa: Vuosaari

Gebhard Elisa

Valtuustoryhmän 2. varapuheenjohtaja
Kaupunginhallituksen jäsen
elisa.gebhard@gmail.com
Kaupunginosa: Kruununhaka

Ahde Hilkka

Valtuuston jäsen
Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan jäsen
hilkka.ahde@gmail.com
Kaupunginosa: Oulunkylä

Ahmed Mahad

Valtuuston jäsen
Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan jäsen
mahad.ahmed358@gmail.com
Kaupunginosa: Herttoniemi


Arajärvi Pentti

Valtuuston jäsen
Sosiaali- ja terveyslautakunnan varapuheenjohtaja
Uudenmaan liiton valtuuston puheenjohtaja
pentti.arajarvi@iki.fi
Kaupunginosa: Kallio

Haatainen Tuula

Valtuuston jäsen
Matkapuhelin: 040 334 5813
tuula.haatainen@eduskunta.fi
Kaupunginosa: Tammisalo

Harakka Timo

Valtuuston jäsen
timo@timoharakka.fi
Kaupunginosa: Käpylä

Razmyar Nasima

Apulaispormestari (kasvatuksen ja koulutuksen toimiala)
Valtuuston jäsen
nasima.razmyar@hel.fi
Kaupunginosa: Lauttasaari

Taipale Ilkka

Valtuuston jäsen
HUS:n hallituksen jäsen
Matkapuhelin: 044 293 9469
ilkka@ilkkataipale.fi
Kaupunginosa: Veräjämäki

Torsti Pilvi

Valtuuston jäsen
Valtuuston 2. varapuheenjohtaja
pilvi@pilvitorsti.fi
Kaupunginosa: Töölö

Tuomioja Erkki

Valtuuston jäsen
erkkituomioja@hotmail.com
Kaupunginosa: Töölö

Vepsä Sinikka

Valtuuston jäsen
Sosiaali- ja terveyslautakunnan jäsen
Matkapuhelin: 050 598 2266
sinikka.vepsa@elisanet.fi
Kaupunginosa: Puistola

Varavaltuutetut

Tämän kuvan alt-attribuutti on tyhjä; Tiedoston nimi on Jarvinen-Jukka.jpg

Järvinen Jukka

1. varavaltuutettu
Kulttuuri ja vapaa-aikalautakunnan liikuntajaoston jäsen
jukka@jukkajarvinen.net
Kaupunginosa: Käpylä

Wallgren Thomas

2. varavaltuutettu
thomas.wallgren@helsinki.fi
Kaupunginosa: Meilahti

Helal Fardoos

3. varavaltuutettu
Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan kulttuurijaoston jäsen
fardooshelal@gmail.com
Kaupunginosa: Pasila

Austero Nita

4. varavaltuutettu
Tarkastuslautakunnan jäsen
nita.austero@gmail.com
Kaupunginosa: Myllypuro

Jenni Hjelt

5. varavaltuutettu
Kaupunkiympäristölautakunnan varajäsen
jenni.hjelt@gmail.com
Kaupunginosa: Kivikko

Valtuustoryhmän sihteeri

Tuomas Finne
matkapuhelin: 050 3740 315
tuomas.finne@sdp.fi