Säätiöt

09:24

Helsingin kaupungin 450-vuotis-taiteilijatalosäätiö

Hallitus

Varsinainen jäsen

Warto-Helander Heta (pj)

heta.warto@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen

Sarje Kimmo

Matkapuhelin: 040 757 6131
sarje@muu.fi

Helsingin Konservatorion Säätiö (edustajisto)

Edustajiston jäsen

Hellman Anita

Matkapuhelin: 040 756 5765
hellman.anita@gmail.com

 

Helsingin Seniorisäätiö

Varsinainen jäsen

Penttinen Hannu (vpj)

Matkapuhelin: 044 284 8438
hannu.penttinen@netti.fi

Henkilökohtainen varajäsen

Laasio Mari

Matkapuhelin: 041 705 0483
marilaasio6@gmail.com


Helsingin seudun kesäyliopiston säätiö

Varsinainen jäsen

Kolanen Risto

Matkapuhelin: 0400 204 844
risto.kolanen@pp.inet.fi

Henkilökohtainen varajäsen

Lampola Pia

Matkapuhelin: 050 359 3666
plampola@gmail.com


Helsingin teatterisäätiön hallitus

Varsinainen jäsen

Paavolainen Sara

Matkapuhelin: 040 536 2999
sarapaavolainen@gmail.com

Helsinki-viikon säätilö

Varsinainen jäsen

Saksala Harri

Matkapuhelin: 044 045 8010
harri.saksala@gmail.com

 

Seurasaarisäätiö – Fölisöstiftelsen

Varsinainen jäsen

 

 

Stadion-säätiö

Varsinainen jäsen

Heinäluoma Eero (hallituksen pj)

eero.heinaluoma@eduskunta.fi


Suomen kansallisooppera ja -baletti (hallintoneuvosto)

Varsinainen jäsen

 

Henkilökohtainen varajäsen

 

UMO-säätiö

Varsinainen jäsen

Keski-Vinkka Taina (vpj)

Matkapuhelin:040 830 4067
taina.keski-vinkka@amiedu.fi

Suomen Messut

Hallintoneuvoston varsinainen jäsen

Arajärvi Pentti

pentti.arajarvi@iki.fi