Helsingin puolueosastot

ETELÄ-HELSINGIN PUOLUEOSASTOT

Hakaniemen Sosialidemokraatit ry
www.hakaniemendemarit.sdp.fi

Matti Sadeniemi
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 586 7234
matti.sadeniemi@gmail.com
——————————————————————————–

Helsinginniemen Sosialidemokraatit ry

Jenni Hjelt
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 3280 212
jenni.hjelt@gmail.com

www.helsinginniemendemarit.fi

——————————————————————————–
Kruunuhaan Sos.-dem. Yhdistys ry
http://kruununhaandemarit.sdp.fi/

Anneli Temmes
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 7311243
annelitemmes12@gmail.com
——————————————————————————–
Lauttasaaren Sosialidemokraatit ry
http://www.lauttademarit.net

Marika Koski
Puheenjohtaja
lasy.sdp@gmail.com
——————————————————————————–

LÄNSI-HELSINGIN PUOLUEOSASTOT

Länsi-Helsingin Sosialidemokraatit ry

lansihelsingindemarit.fi
haagandemarit@gmail.com

Olli-Pekka Nyman
Puheenjohtaja
nyman@iki.fi

——————————————————————————–
Kaarelan Sosialidemokraatit ry

Petteri Auvinen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 4114347
petteri_auvinen@hotmail.com
——————————————————————————–
Pitäjänmäen Työväenyhdistys r.y.
https://fi-fi.facebook.com/pitsku/

Pirjo Kivistö
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 758 1109
pirjo.kivisto@gmail.com

——————————————————————————–

KESKI-HELSINGIN PUOLUEOSASTOT

Pohjois-Helsingin Sosialidemokraatit ry
https://www.facebook.com/Oulunkylandemarit

Arto Helenius
Puheenjohtaja
arto.a.helenius@gmail.com

——————————————————————————–

Vanhankaupungin Sosialidemokraatit ry

Tarja Kantola
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 555 0833
kantolantarja@gmail.com

——————————————————————————

KOILLIS-HELSINGIN PUOLUEOSASTOT

Koillis-Helsingin sosialidemokraatit ry
https://stadinkoilliset.sdp.fi/
https://www.facebook.com/koillishelsinginsosialidemokraatit
https://www.facebook.com/Stadinkoilliset
https://www.instagram.com/sdpstadinkoilliset/

Arzu Caydam-Lehtonen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 0400 607 932
arzucaydam1@hotmail.com


Malmin Sosialidemokraatit ry
https://stadinkoilliset.sdp.fi/
https://www.facebook.com/Stadinkoilliset
https://www.instagram.com/sdpstadinkoilliset/

Helena Ylisipola
Puheenjohtaja
helena.ylisipola@gmail.com
——————————————————————————–
Tapanilan Työväenyhdistys ry
https://stadinkoilliset.sdp.fi/
https://www.facebook.com/SdpTapanilanTyovaenyhdistysRy
https://www.facebook.com/Stadinkoilliset
https://www.instagram.com/sdpstadinkoilliset/

Seija Beurling
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 0400 801 484
sessinposti@hotmail.com

——————————————————————————–

ITÄ-HELSINGIN PUOLUEOSASTOT

Itä-Helsingin sosialidemokraatit ry
itahelsinki.sdp.fi

Lauri Muranen
Puheenjohtaja
———————————————————————————
Kontulan-Mellunmäen Sosialidemokraatit ry

Petri Pallari
Puheenjohtaja
matkapuhelin 044 040 7756
pallaripet@gmail.com
——————————————————————————–
Myllypuron Sosialidemokraatit ry

Sähköposti: myllypurondemarit@gmail.com
Kotisivu: myllypuro.sdp.fi
Facebook: Myllypuron Sosialidemokraatit

Oili Ruokokoski-Jauhiainen
puheenjohtaja
puhelin: 0400 432 436
sähköposti: oiliruja@gmail.com
——————————————————————————–
MUUT HELSINGIN PUOLUEOSASTOT

Ay-väen Sosialidemokraatit ry

Juha Jaatinen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 302 8466
juha.o.jaatinen@gmail.com

—————————————————–
Eurooppademarit – Tähti ry
https://www.facebook.com/eurooppademarit/

Santeri Velin

Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 533 2516
santeri.velin@gmail.com
——————————————————————————–

Helsingin Eteläinen Sosialidemokraattinen Nuoriso-osasto ry

Sami Siltaloppi
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 339 8230
sami.siltaloppi@hnk.fi

——————————————————————————–
Helsingin Kristillisten Sosialidemokraattien Yhdistys r.y.

Paavo Salakka
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 364 0281
paavo.salakka@undyinglands.org

——————————————————————————–
Helsingin Sosialidemokraattinen Keskusteluseura ry

Petra-Liisa Toivonen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 306 8816
petra.toivonen@elakkeensaajat.fi
——————————————————————————–
Helsingin Sosialidemokraattinen Naisyhdistys ry
www.miinat.fi/

Raija Rantasalo
Puheenjohtaja
raija.rantasalo@gmail.com
——————————————————————————–
Helsingin Sosialidemokraattinen Työväenyhdistys ry

Erkki Pulkkinen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 041 524 2989
multi.pulkkinen@kolumbus.fi
——————————————————————————–
Helsingin Tekniset Sosialidemokraatit ry

Erkki Kallio
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 521 8355
erkkikallio@kolumbus.fi
——————————————————————————–
Kelkkalan Työväenyhdistys ry

Tommi Pöysti
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 660 4075
tommi.poysti@gmail.com
——————————————————————————–
Kuljetusalan Demarit ry

Marko Ollila
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 551 6234
marko.ollila77@gmail.com
——————————————————————————–
Nuorsosialidemokraatit – NUS ry
www.nus.fi

Maria Nyroos
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 753 9099
marianyroos@outlook.com

——————————————————————————–
Opiskelijoiden Sosialidemokraattinen Yhdistys ry

Irja Vaateri
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 044 202 8433
irja.vaateri@gmail.com
——————————————————————————–
Suur-Helsingin Sosialistiseura ry

Jaakko Ojanne
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 041 461 6886
jaakko.ojanne@welho.com

——————————————————————————–
Tölö Unga Socialister ry

Minna Salminen
Puheenjohtaja
salminenminnajo@gmail.com
www.tolounga.fi

——————————————————————————–
Urheiluväen Sos.-dem. Yhdistys ry

Pekka Hurme
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 044 523 1707
hurme.pekka@gmail.com
——————————————————————————–
Yhteiskuntapoliittinen sos.-dem. yhdistys ry
http://ypsy.sdp.fi

Tiia Häyry
Puheenjohtaja
tiia.hayry@hotmail.com
——————————————————————————–

RUOTSIKIELISET PUOLUEOSASTOT

Helsingfors Svenska Arbetarförening rf

Folke Sundman

Ordförande
Gsm 040 830 4933
folke.sundman@gmail.com
——————————————————————————-
Socialdemokratiskt Forum rf
http://socforum.jimdo.com/

Topi Lappalainen
Ordförande
Gsm 044 979 1778
topilappalainen@yahoo.com