Ehdokkaat piirin puheenjohtaksi, varapuheenjohtajaksi ja piirihallitukseen

Piirikokous 09:55

Syyspiirikokouksessa 7.11. valitaan piirille puheenjohtaja ja varapuheenjohtajat kaudelle 2021-2022 sekä piirihallituksen jäsenet kaudelle 2021.

Kokoamme tälle sivulle tiedot ehdolla olevista. Sivua päivitetään sitä mukaa, kun ehdokkaita ilmoittautuu.  Tätä varten pyydämme ehdolla olevia täyttämään ehdokastietonsa lomakkeen kautta, joka löytyy täältä. 

Ehdokkaat puheenjohtajaksi:

Anita Hellman, 42v.
hellman.anita@gmail.com
Kuljetusalan demarit
Anitan esittäytyminen luettavissa täällä

Olli-Pekka Koljonen, 36v.
ollipekkakoljonen@gmail.com
Itä-Helsingin sosialidemokraatit
Olli-Pekan esittäytyminen luettavissa täällä


Tiina Rytky
, 38v.
tiinan@gmail.com
Yhteiskuntapoliittinen sos. dem. yhdistys YPSY
Tiinan esittäyminen luettavissa täällä

Ehdokkaat piirihallitukseen:


Petteri Auvinen
, 49v.
petteri_auvinen@hotmail.com
Kaarelan sosialidemokraatit
Petterin esittäytyminen luettavissa täällä


Olli-Pekka Nyman
, 37v.
nyman@iki.fi
Haagan työväenyhdistys
Olli-Pekan esittäytyminen luettavissa täällä


Taru Reinikainen
, 43v.
taru@tarureinikainen.fi
Kanta-Helsingin sosialidemokraatit
Tarun esittäytyminen luettavissa täällä


Leila Vasama
, 56v.
leila.vasama@gmail.com
Helsingin sos. dem. naisyhdistys
Leilan esittäytyminen luettavissa täällä