Eduskuntavaalit

13:47

Voit tukea piirin vaalikampanja lahjoituksella.

Onnistunut vaalikampanja tarvitsee tekijöitä, mutta myös rahaa. Kaikki lahjoitukset käytetään SDP:n ja ehdokkaiden mainontaan mm. Helsingin alueen lehdissä ja sosiaalisessa mediassa.
Pienikin lahjoitus auttaa! Lahjoittaminen on helppo ja nopeaa lahjoitussivun kautta, jonne pääset täältä: https://donation.securycast.com/sdp?d=3FF1B95E-E28A-11E8-8985-00155D356515

SDP Helsingin  piiri on asettanut kevään 2019 eduskuntavaaleihin 22 ehdokasta, jotka ovat (aakkosjärjestyksessä):

Arajärvi Pentti, 70 v
Professori, kaupunginvaltuutettu
pentti.arajarvi@iki.fi

Vaalipäällikkö: Kaija-Leena Sinkko, kaija-leena.sinkko@kolumbus.fi


Auvinen Petteri, 48 v
Palveluneuvoja, luottamusmies
petteri_auvinen@hotmail.com


Finne Tuomas
, 39 v
Tuottaja
tuomas.finne@gmail.com

 


Gebhard Elisa, 25 v
Yhteiskuntasuhteiden asiantuntija, Oik. yo.
elisa.gebhard@gmail.com

www.gebhardelisa.fi
Facebook: @gebhardelisa
Twitter:@ElisaGebhard
Instagram: @ElisaGebhard

Vaalipäällikkö: Heta Välimäki, hetamisteli@gmail.com


Haatainen Tuula, 58 v
Eduskunnan varapuhemies, valtiot.maisteri
tuula.haatainen@eduskunta.fi

www.tuulahaatainen.fi
Facebook: @HaatainenTuula
Twitter: @TuulaHaatainen
Instagram: @haatainent

Vaalipäällikkö: Tytti Oras, tuula2019@gmail.com


Heinäluoma Eveliina, 30 v
Yhteiskuntatieteiden maisteri, kaupunginvaltuutettu
eveliina.heinaluoma@gmail.com

Vaalipäällikkö: Anni Vesa, annivesa@gmail.com


Hellman Anita, 42 v
Johdon assistentti
anitahellman2019@gmail.com

Vaalipäällikkö: Anne-Maarit Valli, anne-maarit.valli@akt.fi

Hussein Abdirahim Husu, 40 v
Yhteisöpedagogi, konsultti, kaupunginvaltuutettu
abdirahim.hussein@gmail.com

www.husufin.fi
Facebook: @HusuHussein
Twitter: @Husu78
Instagram: @husuhussein

Vaalipäällikkö: Tiina Saukko, tiina@infine.fi


Huumonen Hanna, 30 v
Pääsihteeri, yhteiskuntatieteiden kandidaatti
hanna@hannahuumonen.fi

www.hannahuumonen.fi
Facebook: @HuumonenEduskuntaan
Twitter: @HannaHuumonen

Vaalipäällikkö: Jemi Heinilä, jemi.heinila@gmail.com


Järvinen Jukka, 54 v
Kaupunginvaltuutettu, päihdetyöntekijä
jukka@jukkajarvinen.net

Vaalipäälikkö: Risto Fält, ristofalt31@gmail.com


Juntura Jonne, 27 v
Lääketieteen kandidaatti, Suomen YK-nuorisodelegaatti
jonne@jonnejuntura.fi

www.jonnejuntura.fi
Facebook: @jonnejuntura1
Twitter: @jonnejuntura
Instagram: @jonnejuntura

Vaalipäällikkö: Nico Vehmas, nico@jonnejuntura.fi


Karjalainen Jenni, 37 v
Johtava asiantuntija, VTM
jenni.karjalainen@gmail.com

www.jennikoo.fi
Facebook: @kajahtaa
Twitter: @JenniKarjalaine
Instagram: jennikarjal

Vaalipäällikkö: Tino Aalto, tino.aalto@gmail.com

Kekkonen Jukka, 65 v
Professori, oikeustieteen tohtori
jukka@jukkakekkonen.fi

www.jukkakekkonen.fi
Facebook: @jukkakekkonen
Twitter: @jukka_kekkonen
LinkedIn: https://fi.linkedin.com/in/jukka-kekkonen-4770623a

Vaalipäällikkö: Tiia Häyry, tiia@jukkakekkonen.fi


Lampola Pia, 47 v
ammattiopettaja
plampola@gmail.com


Reinikainen Taru, 41 v
Sopimusalavastaava, yhteisöpedagogi (yamk)
taru@tarureinikainen.fi

www.tarureinikainen.fi
Facebook: @Taru2019
Twitter: @tarureinikainen
Instagram: @tarureinikainen
LinkedIn: http://bit.ly/tarureinikainen

Vaalipäällikkö: Iris Schiewek, iris.schiewek@proliitto.fi


Rytky Tiina, 36 v
Viestintäpäällikkö
tiinan@gmail.com

www.tiinarytky.com
Facebook: @RytkyT
Twitter: @TiinaRytky
Instagram: @trytky
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/tiinarytky/

Vaalipäällikkö: Lauri Muranen, lauri.muranen@gmail.com


Taipale Ilkka, 76 v
Lääkäri, kaupunginvaltuutettu
ilkka@ilkkataipale.fi


Taipale Kaarin, 70 v
Tekniikan tohtori, kaupunkitutkija
kaarintaipale@gmail.com

Vaalipäällikkö: Petra Jääskeläinen, petrajaa@hotmail.com


Torsti Pilvi, 43 v
Kansanedustaja, valtiotieteiden tohtori
pilvi@pilvitorsti.fi

www.pilvitorsti.fi
Facebook: @pilvitorsti
Twitter: @pilvitorsti
Instagram: @pilvitorsti

Vaalipäällikkö: Esa Suominen ja Elli Luukkainen, elli.luukkainen@gmail.com


Tuomioja Erkki, 72 v
Kansanedustaja, valtiotieteiden tohtori
erkkituomioja@hotmail.com

Vaalipäällikkö: Jorma Bergholm, jorma.bergholm@paasitorni.fi

 


Vepsä Sinikka, 62 v
Sairaanhoitaja, kaupunginvaltuutettu
sinikka.vepsa@elisanet.fi

www.sinikkavepsa.fi
Facebook: @SinikkaVepsaarjenasiantuntija
Twitter: @VepsaSinikka
Instagram: @sinikka.vepsa

Vaalipäällikkö: Arzu Caydam-Lehtonen, arzucaydam1@hotmail.com

Wallgren Thomas, 60 v
Filosofian professori, professor i filosofi
thomas.wallgren@helsinki.fi

Vaalipäällikkö: Jukka Pääkkönen, jukka@fabuloso.fi