Yhteystiedot

Sosiaali- ja terveyslautakunnan 1. jaosto 2013-2016

Varsinainen jäsen Hyvärinen Pertti lakimiesTilkankatu 33 A 2000300 HelsinkiMatkapuhelin: 050 371 4409pertti@perttihyvarinen.fi Sänkiaho Ritva Matkapuhelin: 044 525 6504ritva.sankiaho@gmail.com Henkilökohtainen varajäsen Saastamoinen Hanna Matkapuhelin: 040 550 2755hsaastam@gmail.com Väisänen Seppo Matkapuhelin: 050 520 2820seppo.vaisanen@suomi24.fi
Lue lisää

Sosiaali- ja terveyslautakunta 2013-2016

Varsinaiset jäsenet Anttila Maija (pj) Matkapuhelin: 0400 709 170maija.anttila@kolumbus.fi Malinen Jouko Matkapuhelin: 0400 940 273jouko.malinen@luukku.com Henkilökohtaiset varajäsenet Gelle Kadar Matkapuhelin: 044 207 3718kadargelle@hotmail.com Laisaari Johannajohanna.laisaari@gmail.com
Lue lisää

Rakennuslautakunta 2013-2016

Kivistö Pirjo Matkapuhelin: 040 758 1109pirjo.kivisto@gmail.com Henkilökohtainen varajäsen Salonen Tapani Matkapuhelin: 050 573 7717tapani32@hotmail.com
Lue lisää

Pelastuslautakunta 2013-2016

Varsinainen jäsen Jauhiainen Olavi linja-autonkuljettajaKiviparintie 6 C 3000920 HelsinkiMatkapuhelin: 0400 747 084olavi.jauhiainen@gmail.com Henkilökohtainen varajäsen Ylänkä Arja Katriina Matkapuhelin: 040 418 5640arjakatriinaylanko@gmail.com
Lue lisää

Palmian johtokunta 2013-2016

Varsinaiset jäsenet Toijonen Karita (pj) Matkapuhelin: 040 572 3173toijonenkarita@gmail.com Vapaasalo Samuli Matkapuhelin: 040 590 3410samuli.vapaasalo@gmail.com Henkilökohtaiset varajäsenet Mustikkaniemi Jari Matkapuhelin: 040 419 5946jari.t.mustikkaniemi@hel.fi Warto Heta Matkapuhelin: 040 778 9865heta.warto@gmail.com
Lue lisää

Opetuslautakunta/ruotsinkielinen jaosto 2013-2016

Varsinainen jäsen Helander Elisabeth Matkapuhelin: 045 131 2324ehelander@abo.fi Henkilökohtainen varajäsen Cantell Olof Matkapuhelin: 040 539 5583olof.cantell@helsinki.fi
Lue lisää

Opetuslautakunta 2013-2016

Varsinaiset jäsenet Razmyar Nasima Puhelin: 09 432 3135nasima.razmyar@eduskunta.fi Jalovaara Ville ville.jalovaara@helsinki.fiHenkilökohtaiset varajäsenet Rode Jussi-Pekka Matkapuhelin: 045 310 3623jussipekkarode@gmail.com Kokko Sari koulutuspoliittinen suunnittelija, kasvatustieteen maisteriVanha Puroniitynpolku 3 D 2900720 HelsinkiMatkapuhelin: 040 534 0086sari.kokko@omat.fihttp://www.omat.fi/sari
Lue lisää

Nuorisolautakunta 2013-2016

Varsinaiset jäsenet Kontio Timo (pj) Matkapuhelin: 050 545 2083timo.kontio@gmail.com Qin Stella Matkapuhelin: 044 089 3289stella.qin@wippies.com Henkilökohtaiset varajäsenet: Nokela Katri Matkapuhelin: 050 354 0360katri.nokela@iki.fi Kari Suvi-Tuuli Matkapuhelin 044 976 2284suvituuli.kari@outlook.com
Lue lisää

Liikuntalautakunta 2013-2016

Varsinaiset jäsenet Järvinen Jukka Matkapuhelin: 040 835 2747jukka@jukkajarvinen.net Hämäläinen-Bister Riitta Matkapuhelin: 050 336 4056rhb@deviation.fi Henkilökohtaiset varajäsenet Oranen Sanna-Mari Matkapuhelin: 040 848 1453sannamari.oranen@gmail.com Virkkunen Heikki yrittäjäPilssikuja 2 B 900980 HelsinkiMatkapuhelin: 0400 452 483heikki.virkkunen@udepa.fi
Lue lisää

Liikennelaitos -liikelaitoksen johtokunta 2013-2016

Varsinaiset jäsenet Lehtinen Ari työsuojelupäällikköTeerisuontie 5 A 1200700 HelsinkiMatkapuhelin: 050 342 6646ari@lehtiset.fi Vepsä Sinikka Matkapuhelin: 050 598 2266sinikka.vepsa@elisanet.fi Henkilökohtaiset varajäsenet Lehikoinen Heidi Matkapuhelin: 0400 877 560heidi.lehikoinen@gmail.com Uusikivi Jouni Matkapuhelin: 050 350 9212jouni.uusikivi@gmail.com
Lue lisää