Lautakunnat ja jaostot

Tarkastuslautakunta

Varsinainen jäsen

Austero Nita
nita.austero@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen

Hyvärinen Pertti

Matkapuhelin: 050 371 4409
pertti@perttihyvarinen.fi

Keskusvaalilautakunta

Varsinainen jäsen

Kiukas Vertti

Matkapuhelin: 040 592 4287
vertti.kiukas@soste.fi

Kasvatus- ja koulutuslautakunta

Varsinaiset jäsenet

Razmyar Nasima (pj)
puh. 044 073 8771
nasima.razmyar@hel.fi

Rantahalvari Markku
markku.rantahalvari@gmail.com

Henkilökohtaiset varajäsenet

Köngäs Otto
otto.kongas@gmail.com

Kirjasniemi Eevi
eevi.kirjasniemi@gmail.com

Kasvatus- ja koulutuslautakunnan suomenkielinen jaosto

Varsinainen jäsen

Koski Marika
lasy.sdp@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen

Lillqvist Petri
plillqvist@gmail.com

Kasvatus- ja koulutuslautakunnan ruotsinkielinen jaosto

Varsinainen jäsen

Boldt Hildur

Matkapuhelin: 0400 327 762
hildur.boldt@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen

Waris Johannes
johannes.waris@gmail.com

Kaupunkiympäristölautakunta

Varsinaiset jäsenet

Heinäluoma Eveliina

Matkapuhelin: 040 592 1807
eveliina.heinaluoma@gmail.com

Kuusela Sami
sami@samikuusela.com

Henkilökohtaiset varajäsenet

Koljonen Olli-Pekka
ollipekkakoljonen@gmail.com

Hjelt Jenni
jenni.hjelt@gmail.com

Kaupunkiympäristölautakunnan ympäristö- ja lupajaosto

Varsinainen jäsen

Meretniemi Jaakko
jaakkomeretniemi@hotmail.com

Henkilökohtaiset varajäsenet

Tähtinen Marjo
marjo.tahtinen@wippies.fi

Kaupunkiympäristölautakunnan rakennusten ja yleisten alueiden jaosto

Varsinaiset jäsenet

Törmikoski Ilona
Matkapuhelin: 040 583 3860
ilona.tormikoski@gmail.com

Loman Stefan
loman.stefan@gmail.com

Henkilökohtaiset varajäsenet

Silvani Benjamin
paolo.benjamin.silvani@gmail.com

Käyhkö Maija
maija2601@netti.fi

Pelastuslautakunta

Varsinainen jäsen

Hytti Antti (pj)
antti.hytti@nuoretkotkat.fi

Oranen Sanna-Mari
sannamari.oranen@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen

Herzig Anne
herziganne@gmail.com

Dahlman Arto
arto.dahlman@gmail.com

Liikennelaitoksen johtokunta

Varsinaiset jäsenet

Salminen Minna (pj)
salminenminnajo@gmail.com

Henkilökohtaiset varajäsenet

Mountrakis Roby
roby@roby.fi

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunta

Varsinaiset jäsenet

Ahde Hilkka
hilkka.ahde@gmail.com

Ahmed Mahad
mahad.ahmed358@gmail.com

Henkilökohtaiset varajäsenet

Kivinen Jonne
jonne.kivinen@teollisuusliitto.fi

Kivimäki Hanna
hannaino@gmail.com

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan kulttuurijaosto

Varsinainen jäsen

Helal Fardoos
fardooshelal@gmail.com

Heinilä Jemi
jemi.heinila@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen

Caceres Del Castillo David
caceresdelcastillo@gmail.com

Virolainen Mirka
virolainenmirka@gmail.com

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan liikuntajaosto

Varsinaiset jäsenet

Järvinen Jukka
Matkapuhelin: 040 835 2747
jukka@jukkajarvinen.net

Henkilökohtaiset varajäsenet:

Sutton Kirsi
kirsi.m.sutton@gmail.com

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan nuorisojaosto

Varsinainen jäsen

Kivimäki Hanna (vpj)
hannaino@gmail.com

Palani Jafi Kamal
kamal.palani.jafi@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen

Vainio Riku
Matkapuhelin: 0400 473 164
vainioriku9@gmail.com

Salonen Sara
saraa.salonen@gmail.com

Sosiaali- ja terveyslautakunta

Varsinaiset jäsenet

Arajärvi Pentti (vpj)
pentti@arajarvi.fi

Henkilökohtaiset varajäsent:

Nurminen Nelli
nelli.nurminen@helsinki.fi

Hytti Antti
antti.hytti@nuoretkotkat.fi

Sosiaali- ja terveyslautakunnan jaosto

Varsinainen jäsen

Vepsä Sinikka (vpj)
sinikka.vepsa@elisanet.fi

Lehtopuro Esa
elehtopuro@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen

Kiuru Eero
eero.jarmonpoika@hotmail.com

Tervo-Hiltula Peppi
peppi.tervo-hiltula@iki.fi