Ehdokkaat piirihallitukseen 2022

Piirikokous

Syyspiirikokouksessa 27.11. valitaan piirihallituksen jäsenet kaudelle 2022.

Kokoamme tälle sivulle tiedot ehdolla olevista. Sivua päivitetään sitä mukaa, kun ehdokkaita ilmoittautuu.  Tätä varten pyydämme ehdolla olevia täyttämään ehdokastietonsa lomakkeen kautta, joka löytyy täältä.

Petteri Auvinen, 50 v.
petteri_auvinen@hotmail.com
Kaarelan sosialidemokraatit ry
Petterin esittäytyminen luettavissa täällä

Jemi Heinilä, 27 v.
jemi.heinila@gmail.com
Tölö Unga Socialister – TUS
Jemin esittäytyminen luettavissa täällä

Tiia Häyry, 48v.
tiia.hayry@hotmail.com
Yhteiskuntapoliittinen sos.dem. yhdistys ry (YPSY)
Tiian esittäytyminen luettavissa täällä

Juha Jaatinen, 58v.
juha.o.jaatinen@gmail.com
Ay-väen Sosialidemokraatit ry
Juhan esittäytyminen luettavissa täällä

Eero Kiuru, 32v.
eero.jarmonpoika@hotmail.com
Kontulan-Mellunmäen sosialidemokraatit ry
Eeron esittäytyminen luettavissa täällä

Hanna Kivimäki, 25v.
hannaino@gmail.com
Eurooppademarit Tähti ry
Hannan esittäytyminen luettavissa täällä

Elmeri Lohenoja, 38v.
elmeri_l@hotmail.com
Käpylän Sosialidemokraatit ry
Elmerin esittäytyminen luettavissa täällä

Kalle Mikkolainen, 47v.
kalle.mikkolainen@gmail.com
Itä-Helsingin Sosialidemokraatit ry
Kallen esittäytyminen luettavissa täällä

Janne Nikama, 48v.
 janne.nikama@gmail.com
Kuljetusalan Demarit ry
Jannen esittäytyminen luettavissa täällä

Olli-Pekka Nyman, 38v
nyman@iki.fi
Haagan Työväenyhdistys ry
Olli-Pekan esittäytyminen luettavissa täällä

Eija Paananen, 53v.
eija.paananen@hel.fi
Myllypuron Sosialidemokraatit ry
Eijan esittäytyminen luettavissa täällä

Taru Reinikainen, 44v.
taru@tarureinikainen.fi
Kanta-Helsingin Sosialidemokraatit ry
Tarun esittäytyminen luettavissa täällä

Salla Saarinen, 49v.
salla@radicalsoul.fi
Nuorsosialidemokraatit NUS ry
Sallan esittäytyminen luettavissa täällä

Ulla Simovaara, 74v.
ulla.simovaara@pp.inet.fi
Hakaniemen Sosialidemokraatit ry
Ullan esittäytyminen luettavissa täällä

Henrik Tapala, 28v.
h.tapala@icloud.com
Nuorsosialidemokraatit NUS ry
Henrikin esittäytyminen luettavissa täällä

Ilona Törmikoski, 50v.
ilona.tormikoski@gmail.com
Vanhankaupungin Sosialidemokraatit ry
Ilonan esittäytyminen luettavissa täällä

Helena Ylisipola, 68v.
helena.ylisipola@gmail.com  
Malmin Sosialidemokraatit ry
Helenan esittäytyminen luettavissa täällä