Heinäluoma, Haatainen ja Razmyar kuntavaalijäsenäänestyksen kärjessä

Ajankohtaista

Helsingin Sosialidemokraattien jäsenäänestyksen tulokset kuntavaaliehdokkaista ovat selvillä. Äänestyksen kärkeen sijoittuvat Eero Heinäluoma, Tuula Haatainen, Nasima Razmyar, Pilvi Torsti ja Pentti Arajärvi.  Koko vaalin tuloksen löydät täältä.

Piirikokous asettaa jäsenäänestyksen perusteella ensimmäiset kuntavaaliehdokkaat lauantaina 12.11. Piirihallitus esittää nimettäväksi seuraavat 105 ehdokasta. Jäsenvaalissa sijalle 7 sijoittunut valtuustoryhmän nykyinen puheenjohtaja Osku Pajamäki jää pois kuntavaaleista uuden työtehtävän vuoksi, jonka vuoksi häntä ei esitetä nimettäväksi. Listalle tullaan loppuvuoden aikana nimeämään kaikkiaan 127 ehdokasta.

1Heinäluoma Eero
2Haatainen Tuula
3Razmyar Nasima
4Torsti Pilvi
5Arajärvi Pentti
6Taipale Ilkka
7Paavolainen Sara
8Heinäluoma Eveliina
9Anttila Maija
10Bergholm Tapio
11Taipale Kaarin
12Lovén Jape
13Välimäki Heta
14Jalovaara Ville
15Kantola Tarja
16Hussein Abdirahim Husu
17Gebhard Elisa
18Vainikka Mirka
19Kontio Timo
20Koskela Antti
21Sevander Tomi
22Kolanen Risto
23Nurminen Nelli
24Järvinen Jukka
25Laisaari Johanna
26Saksala Harri
27Malinen Jouko
28Rönnholm Antton
29Hyvärinen Pertti
30Castén Nina
31Nyroos Maria
32Mäenpää Anna
33Toivonen Niilo
34Vuorento Reijo
35Mäki Terhi
36Vepsä Sinikka
37Aaltonen Valtteri
38Lehto Veijo
39Valokainen Tuomo
40Järvi Miia
41Toijonen Karita
42Hagi Muse Samia
43Aaltonen Jaana
44Hytti Antti
45Marttila Irma
46Meretniemi Jaakko
47Vuori Wiking
48Siika-aho Hannele
49Ijäs Petri
50Salminen Minna
51Kantola Anna-Maria
52Mountrakis Roby
53Helenius Arto
54Nehri Welat
55Köngäs Otto
56Karrikka Taina
57Jokela Samuel
58Harju Juhana
59Tervonen Emilia
60Heinilä Jemi
61Finne Tuomas
62Haaranen Aulis
63Paananen Eija
64Oranen Sanna-Mari
65Styrman Katariina
66Tuominen Pekka
67Lindfors Marko
68Seila Päivi
69Tsanga Raphaël
70Baran Nelli
71Caydam-Lehtonen Arzu
72Kivistö Pirjo
73Kirjasniemi Eevi
74Sarje Kimmo
75Alaja Jaana
76Halmetoja Leea
77Helimäki-Aro Ritva
78Vilkamaa Susanna
79Hätinen Juha
80Vihervaara Anita
81Helovirta Mauri
82Taberman Mika
83Vuorela Antti
84Kinnunen Jari
85Kalema Timo
86Auvinen Petteri
87Penttinen Hannu
88Baltzar Dimitri
89Sadeniemi Matti
90Laiho Harri
91Nöjd Tuovi
92Vainio Riku
93Salo Arja
94Gurhan Deek
95Varis Hanna
96Hellman Anita
97Loman Stefan
98Ylänkö Arja Katriina
99Lagerström Margareta
100Untamala Paavo
101Warto-Tillander Heta
102Weckström Mikko
103Ahola Irmeli
104Vapaasalo Samuli
105Leoni Juha