Ajankohtaista

Joona Räsänenshared tweet on Twitter

Niinistöltä hyvä veto hakea jatkokautta ilman puoluesidonnaisuutta. Puoluepolitiikan ulkopuolisuus vetoaa niin meillä kuin muuallakin.

Joona Räsänenshared tweet on Twitter

Läntisen Uudenmaan kuntajohtajia ja kansanedustajia koolla Karkkilassa. Kuntien ajankohtaisten asioiden ohella tuskaillaan yhdessä sotea.

Nasima Razmyarshared tweet on Twitter

Tämä viikonloppu oli joukkueiden. 💪Kaunis kiitos kullasta joukkuevoimistelijoille, lentopallojoukkueellemme onnea tuleviin mmkisoihin.

Tytti Tuppurainenshared image on Instagram

Terveisiä Maltalta! Viikon päästä maassa vaalit, ja Joseph Muscatin johtama työväenpuolue on voimissaan. Kampanjointi näkyy kaikkialla, ja tunnelma on korkealla. Labour on pitänyt liberaalia uudistuspolitiikkaa yllä, minkä soisi inspiroivan meilläkin. Tänään on Juhana Vartiaisen syntymäpäivä, ja sain tarjota hänelle aitoa demaritunnelmaa. 👍 Malta on kaunis, historian kyllästämä maa. Tänään täällä alkaa parlamenttien EU-valiokuntien kokous COSAC. Hienoa edustaa Suomea. #Malta #EU #Europe #politicstyttitup

Puoluevaltuusto

09:25

Varsinaiset jäsenet

Jaatinen Juha

Matkapuhelin: 050 302 8466
juha.o.jaatinen@gmail.com

Nokela Katri

Matkapuhelin: 050 354 0360
katri.nokela@iki.fi

Taipale Kaarin (2. vpj)

Matkapuhelin: 040 5034 766
kaarintaipale@gmail.com

Toijonen Karita

Matkapuhelin: 040 572 3173
toijonenkarita@gmail.com

Toivonen Niilo

Matkapuhelin: 050 491 5650
niilo.toivonen@helsinki.fi

 

Varajäsenet

Lovén Jape
Matkapuhelin: 050 565 6288
jape.loven@gmail.com

Vainikka Mirka
Matkapuhelin: 040 522 4378
mirka.vainikka@hotmail.fi

Kokko Sari

Matkapuhelin: 040 534 0086
sari.kokko@omat.fi

Jalovaara Ville

Matkapuhelin: 044 011 4800
ville.jalovaara@helsinki.fi

Castén Nina
Matkapuhelin: 044 509 0683
castennina@gmail.com