Lautakunnat ja jaostot

09:22

Tarkastuslautakunta

Varsinainen jäsen

Salminen Minna

Matkapuhelin: 040 562 0241
salminenminna@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen

Hyvärinen Pertti

Matkapuhelin: 050 371 4409
pertti@perttihyvarinen.fi

Keskusvaalilautakunta

Varsinainen jäsen

Kiukas Vertti

Matkapuhelin: 040 592 4287
vertti.kiukas@soste.fi

Kasvatus- ja koulutuslautakunta

Varsinaiset jäsenet

Mohamed Abdirahim

Matkapuhelin: 045 899 2522
abdirahim.mohamed@gmail.com

Jalovaara Ville

Matkapuhelin: 044 011 4800
ville.jalovaara@helsinki.fi

Henkilökohtaiset varajäsenet

Laisaari Johanna

johanna.laisaari@gmail.com

Mäki Terhi

Matkapuhelin: 040 535 5897
terhi.m.maki@gmail.com

Kasvatus- ja koulutuslautakunnan suomenkielinen jaosto

Varsinainen jäsen

Laisaari Johanna (vpj)

johanna.laisaari@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen

Castén Nina

Matkapuhelin: 044 509 0683
castennina@gmail.com

Kasvatus- ja koulutuslautakunnan ruotsinkielinen jaosto

Varsinainen jäsen

Boldt Hildur

Matkapuhelin: 0400 327 762
hildur.boldt@sdp.fi

Henkilökohtainen varajäsen

Micklin Thomas

Matkapuhelin: 044 030 0576
thomas.micklin@pp.inet.fi

Kaupunkiympäristölautakunta

Varsinaiset jäsenet

Heinäluoma Eveliina

Matkapuhelin: 040 592 1807
eveliina.heinaluoma@gmail.com

Lovén Jape

Matkapuhelin: 050 413 4013
jape.loven@gmail.com

Henkilökohtaiset varajäsenet

Koskela Antti

Matkapuhelin: 044 543 9838
antti.ai.koskela@gmail.com

Ylitalo Jaana

Matkapuhelin: 050 588 1170
jaana.ylitalo@pam.fi

Kaupunkiympäristölautakunnan ympäristö- ja lupajaosto

Varsinainen jäsen

Mäenpää Anna

Matkapuhelin: 040 735 1781
annamarjamaenpaa@gmail.com

Henkilökohtaiset varajäsenet

Vihervaara Anita

Matkapuhelin: 050 300 0478
anita.vihervaara@gmail.com

Kaupunkiympäristölautakunnan rakennusten ja yleisten alueiden jaosto

Varsinaiset jäsenet

Vepsä Sinikka

Matkapuhelin: 050 598 2266
sinikka.vepsa@elisanet.fi

Meretniemi Jaakko

Matkapuhelin: 0400 921 705
jaakkomeretniemi@hotmail.com

Henkilökohtaiset varajäsenet

Tuominen Pekka

Matkapuhelin: 050 530 9759
p.tuominen@gmail.com

Törmikoski Ilona

Matkapuhelin:040 583 3860
ilona.tormikoski@gmail.com

Pelastuslautakunta

Varsinainen jäsen

Kuurne Juha

Matkapuhelin: 050 440 0508
juha.kuurne@slsy.fi

Henkilökohtainen varajäsen

Ruotsalainen Merja

Matkapuhelin: 044 222 5212
merja.ruotsalainen@hel.fi

Liikennelaitoksen johtokunta

Varsinaiset jäsenet

Sutton Kirsi

Matkapuhelin: 050 570 4021
kirsi.m.sutton@gmail.com

Loman Stefan

Matkapuhelin: 050 520 3390
loman.stefan@gmail.com

Henkilökohtaiset varajäsenet

Ijäs Petri

Matkapuhelin: 040 500 9185
kolikko67@gmail.com

From Heidi

Matkapuhelin: 045 139 5581
heidi.from@evl.fi

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunta

Varsinaiset jäsenet

Razmyar Nasima (pj)

Matkapuhelin: 044 073 8771
nasima.razmyar@hel.fi

Jungner Mikael

Matkapuhelin: 050 554 1615
mjungner@gmail.com

Henkilökohtaiset varajäsenet

Toivonen Niilo

Matkapuhelin: 050 491 5650
niilo.toivonen@helsinki.fi

Gebhard Elisa

Matkapuhelin: 050 575 1723
elisa.gebhard@gmail.com

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan kulttuurijaosto

Varsinainen jäsen

Gebhard Elisa (pj)

Matkapuhelin: 050 575 1723
elisa.gebhard@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen

Valokainen Tuomo

Matkapuhelin: 041 527 0143
tumppivalokainen@gmail.com

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan liikuntajaosto

Varsinaiset jäsenet

Vasama Leila

Matkapuhelin: 050 591 2159
leila.vasama@eduskunta.fi

Järvinen Jukka

Matkapuhelin: 040 835 2747
jukka@jukkajarvinen.net

Henkilökohtaiset varajäsenet:

Laiho Harri

Matkapuhelin: 050 560 1449
harri.laiho@liiketalousopisto.fi

Oranen Sanna-Mari

Matkapuhelin 045 857 8396
sannamari.oranen@gmail.com

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunnan nuorisojaosto

Varsinainen jäsen

Toivonen Niilo

Matkapuhelin: 050 491 5650
niilo.toivonen@helsinki.fi

Henkilökohtainen varajäsen

Vainio Riku

Matkapuhelin: 0400 473 164
rikuvainio@suomi24.fi

Sosiaali- ja terveyslautakunta

Varsinaiset jäsenet

Toijonen Karita (vpj)

Matkapuhelin: 040 572 3173
toijonenkarita@gmail.com

Bergholm Tapio

Matkapuhelin: 050 547 2771
tapio.bergholm@sak.fi

Henkilökohtaiset varajäsent:

Lehtopuro Esa

Matkapuhelin: 040 561 3665
elehtopuro@gmail.com

 Oranen Sanna-Mari

Matkapuhelin: 040 848 1453
sannamari.oranen@gmail.com

Sosiaali- ja terveyslautakunnan jaosto

Varsinainen jäsen

Malinen Jouko

Matkapuhelin: 0400 940 273
jouko.malinen@luukku.com

Henkilökohtainen varajäsen

Styrman Katariina

Matkapuhelin: 050 594 8657
katariina.styrman@gmail.com