Ajankohtaista

Joona Räsänenshared tweet on Twitter

Niinistöltä hyvä veto hakea jatkokautta ilman puoluesidonnaisuutta. Puoluepolitiikan ulkopuolisuus vetoaa niin meillä kuin muuallakin.

Joona Räsänenshared tweet on Twitter

Läntisen Uudenmaan kuntajohtajia ja kansanedustajia koolla Karkkilassa. Kuntien ajankohtaisten asioiden ohella tuskaillaan yhdessä sotea.

Nasima Razmyarshared tweet on Twitter

Tämä viikonloppu oli joukkueiden. 💪Kaunis kiitos kullasta joukkuevoimistelijoille, lentopallojoukkueellemme onnea tuleviin mmkisoihin.

Tytti Tuppurainenshared image on Instagram

Terveisiä Maltalta! Viikon päästä maassa vaalit, ja Joseph Muscatin johtama työväenpuolue on voimissaan. Kampanjointi näkyy kaikkialla, ja tunnelma on korkealla. Labour on pitänyt liberaalia uudistuspolitiikkaa yllä, minkä soisi inspiroivan meilläkin. Tänään on Juhana Vartiaisen syntymäpäivä, ja sain tarjota hänelle aitoa demaritunnelmaa. 👍 Malta on kaunis, historian kyllästämä maa. Tänään täällä alkaa parlamenttien EU-valiokuntien kokous COSAC. Hienoa edustaa Suomea. #Malta #EU #Europe #politicstyttitup

Kaupunginhallitus

09:18

Varsinaiset jäsenet

Pajamäki Osku (1. vpj)

Matkapuhelin: 050 555 5245
osku.pajamaki@funnyfilms.fi

Torsti Pilvi

Matkapuhelin: 040 719 1206
pilvi@pilvitorsti.fi

Vainikka Mirka

Matkapuhelin 040 522 4378
mirka.vainikka@hel.fi


Henkilökohtaiset varajäsenet

Koskela Antti

Matkapuhelin 040 839 7944
antti.koskela@eduskunta.fi

Bergholm Jorma

Matkapuhelin: 050 525 2581
jorma.bergholm@paasitorni.fi

Taipale Kaarin

Matkapuhelin: 040 503 4766
kaarintaipale@gmail.com

 

Kaupunginhallituksen johtamisen jaosto

Varsinaiset jäsenet

Pajamäki Osku (vpj)

Matkapuhelin 050 555 5245
osku.pajamaki@funnyfilms.fi

Torsti Pilvi

Matkapuhelin 040 719 1206
pilvi@pilvitorsti.fi

Henkilökohtaiset varajäsenet

Taipale Kaarin

Matkapuhelin 040 503 4766
kaarintaipale@gmail.com

Bergholm Jorma

Matkapuhelin 050 525 2581
jorma.bergholm@paasitorni.fi

Kaupunginhallituksen konsernijaosto

Varsinaiset jäsenet

Pajamäki Osku (vpj)

tuottaja
Matkapuhelin: 050 555 5245
osku.pajamaki@filmiteollisuus.fi
http://www.osku.net

Torsti Pilvi

Matkapuhelin: 040 719 1206
pilvi@pilvitorsti.fi

Henkilökohtaiset varajäsenet

Taipale Kaarin

Matkapuhelin: 040 503 4766
kaarintaipale@gmail.com

Bergholm Jorma

toimitusjohtaja
Matkapuhelin: 050 525 2581
jorma.bergholm@paasitorni.fi

Kaupunginhallituksen tietotekniikkajaosto

Varsinaiset jäsenet

Taipale Kaarin

Matkapuhelin 040 503 4766
kaarintaipale@gmail.com

Malinen Jouko

Matkapuhelin 0400 940 273
jouko.malinen@luukku.com

Henkilökohtaiset varajäsenet

Aaltonen Valtteri

Matkapuhelin 044 533 7763
valtteri.aaltonen@vnk.fi

Laakkonen Miriikka

Matkapuhelin 040 560 8089
miriikka.laakkonen@gmail.com