Ajankohtaista

Joona Räsänenshared tweet on Twitter

Niinistöltä hyvä veto hakea jatkokautta ilman puoluesidonnaisuutta. Puoluepolitiikan ulkopuolisuus vetoaa niin meillä kuin muuallakin.

Joona Räsänenshared tweet on Twitter

Läntisen Uudenmaan kuntajohtajia ja kansanedustajia koolla Karkkilassa. Kuntien ajankohtaisten asioiden ohella tuskaillaan yhdessä sotea.

Nasima Razmyarshared tweet on Twitter

Tämä viikonloppu oli joukkueiden. 💪Kaunis kiitos kullasta joukkuevoimistelijoille, lentopallojoukkueellemme onnea tuleviin mmkisoihin.

Tytti Tuppurainenshared image on Instagram

Terveisiä Maltalta! Viikon päästä maassa vaalit, ja Joseph Muscatin johtama työväenpuolue on voimissaan. Kampanjointi näkyy kaikkialla, ja tunnelma on korkealla. Labour on pitänyt liberaalia uudistuspolitiikkaa yllä, minkä soisi inspiroivan meilläkin. Tänään on Juhana Vartiaisen syntymäpäivä, ja sain tarjota hänelle aitoa demaritunnelmaa. 👍 Malta on kaunis, historian kyllästämä maa. Tänään täällä alkaa parlamenttien EU-valiokuntien kokous COSAC. Hienoa edustaa Suomea. #Malta #EU #Europe #politicstyttitup

Kansanedustajat

09:13

haatainen-tuula2-640x640

Haatainen Tuula

Kansanedustaja
tuula.haatainen@eduskunta.fi
tuulahaatainen.fi

Avustaja
Sampo Varjonen
sampo.varjonen@eduskunta.fi
puh. 050 574 2270

 

heinaluoma-eero-640x640

Heinäluoma Eero

Kansanedustaja
Puh: 050-511 3058
eero.heinaluoma@eduskunta.fi
www.heinaluoma.net

Avustaja
Antti Koskela
antti.koskela@eduskunta.fi
puh. 040 839 7944

 

razmyar-nasima-640x640

 

Razmyar Nasima

Kansanedustaja
nasima.razmyar@eduskunta.fi
nasima.fi

Avustaja
Elisa Selinummi
elisa.selinummi@eduskunta.fi
puh. 050 574 2635

 

tuomioja-erkki-640x640

 

Tuomioja Erkki

Kansanedustaja
Puh: (09) 423 3183
erkki.tuomioja@eduskunta.fi
www.tuomioja.org

Avustaja
Ayla Shakir
ayla.shakir@eduskunta.fi
puh. 050 574 1610