Ajankohtaista

Joona Räsänenshared tweet on Twitter

Niinistöltä hyvä veto hakea jatkokautta ilman puoluesidonnaisuutta. Puoluepolitiikan ulkopuolisuus vetoaa niin meillä kuin muuallakin.

Joona Räsänenshared tweet on Twitter

Läntisen Uudenmaan kuntajohtajia ja kansanedustajia koolla Karkkilassa. Kuntien ajankohtaisten asioiden ohella tuskaillaan yhdessä sotea.

Nasima Razmyarshared tweet on Twitter

Tämä viikonloppu oli joukkueiden. 💪Kaunis kiitos kullasta joukkuevoimistelijoille, lentopallojoukkueellemme onnea tuleviin mmkisoihin.

Tytti Tuppurainenshared image on Instagram

Terveisiä Maltalta! Viikon päästä maassa vaalit, ja Joseph Muscatin johtama työväenpuolue on voimissaan. Kampanjointi näkyy kaikkialla, ja tunnelma on korkealla. Labour on pitänyt liberaalia uudistuspolitiikkaa yllä, minkä soisi inspiroivan meilläkin. Tänään on Juhana Vartiaisen syntymäpäivä, ja sain tarjota hänelle aitoa demaritunnelmaa. 👍 Malta on kaunis, historian kyllästämä maa. Tänään täällä alkaa parlamenttien EU-valiokuntien kokous COSAC. Hienoa edustaa Suomea. #Malta #EU #Europe #politicstyttitup

Helsingin puolueosastot

09:10

Ay-väen Sosialidemokraatit ry

Juha Jaatinen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 302 8466
juha.o.jaatinen@gmail.com

—————————————————–

Eira-Etelä-Helsingin Sosialidemokraatit ry
http://eira.sdp.fi/

Cinzia Sarti
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 044 583 1305
cinzia.sarti@gmail.com
——————————————————————————–
Eurooppademarit – Tähti ry
http://eurooppademarit.sdp.fi/
https://www.facebook.com/groups/eurooppademarit/

Hanna-Maria Koski

Puheenjohtaja
Matkapuhelin044 333 9116
hannamari.koski@gmail.com
——————————————————————————–
Globaalisosialidemokraatit – GSD ry
http://gsdsuomi.wordpress.com/

Marja Lahtinen
Puheenjohtaja
marja.lahtinen@gmail.com
——————————————————————————–
Haagan Työväenyhdistys r.y.
http://www.haagandemarit.fi
haagan.ty@kolumbus.fi

Hannele Siika-Aho
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 555 4936
siika@dlc.fi

——————————————————————————–
Hakaniemen Sosialidemokraatit ry
www.hakaniemendemarit.sdp.fi

Matti Sadeniemi
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 586 7234
matti.sadeniemi@gmail.com
——————————————————————————–
Helsingin demokraatit SDP ry

Raimo Luoma
Sihteeri
Matkapuhelin 044 335 5999
raimoluoma@gmail.com
——————————————————————————-
Helsingin Eteläinen Sosialidemokraattinen Nuoriso-osasto ry

Sami Siltaloppi
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 339 8230
sami.siltaloppi@hnk.fi
——————————————————————————–
Helsingin Kirjatyöntekijäin Sos.dem. Yhdistys ry

Pirjo Tynkkynen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 768 5875
pirjo.tynkkynen@elisanet.fi
——————————————————————————–
Helsingin Kristillisten Sosialidemokraattien Yhdistys r.y.

Paavo Salakka
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 364 0281
paavo.salakka@undyinglands.org

——————————————————————————–
Helsingin Metallityöläisten Sos.-Dem. Yhdistys r.y.

Taina Karrikka
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 045 633 9994
taina.karrikka@ieco.fi
——————————————————————————–
Helsingin Sosiaali- ja terveystyöntekijäin Sos.dem. Yhdistys ry

Tuula Jurmu
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 837 3210
tuula.jurmu@welho.com
——————————————————————————–
Helsingin Sosialidemokraattinen Keskusteluseura ry

Petra-Liisa Toivonen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 306 8816
petra.toivonen@elakkeensaajat.fi
——————————————————————————–
Helsingin Sosialidemokraattinen Kilta ry
http://www.helsinginsdkilta.sdp.fi

Nelli Nurminen

Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 745 1406
nelli.nurminen@helsinki.fi
——————————————————————————–
Helsingin Sosialidemokraattinen Naisyhdistys ry
www.miinat.fi/
facebook — https://helsinki.sdp.fi/helsingin-puolueosastot/

Irma Marttila
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 338 3748
irma.marttila@hotmail.fi
——————————————————————————–
Helsingin Sosialidemokraattinen Työväenyhdistys ry

Erkki Pulkkinen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 041 524 2989
multi.pulkkinen@kolumbus.fi
——————————————————————————–
Helsingin Tekniset Sosialidemokraatit ry

Erkki Kallio
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 862 2020
erkkikallio@kolumbus.fi

——————————————————————————–
Herttoniemen Sosialidemokraattiset Nuoret r.y.

Leo Sammallahti
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 843 5840
snasolid@gmail.com
——————————————————————————–
Herttoniemen Sosialidemokraattinen Yhdistys ry
http://herttoniemendemarit.sdp.fi/

Janne Metsämäki
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 522 3614
janne.metsamaki@tvr.fi
——————————————————————————–
Itäkeskuksen Sosialidemokraatit ry
www.itademarit.fi

Antti Koskela
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 839 7944
antti.koskela@eduskunta.fi
——————————————————————————–
Julkishallinnon Helsingin sosialidemokraatit ry

Mirka Vainikka
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 522 4378
mirka.vainikka@hotmail.fi
——————————————————————————–
Kaarelan Sosialidemokraatit ry

Pertti Hyvärinen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 371 4409
pertti@perttihyvarinen.fi
——————————————————————————–
Kallion Sosialidemokraatit ry
http://kalliondemarit.sdp.fi

Juha Hätinen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 775 0269
juha.hatinen@iki.fi
——————————————————————————–
Kelkkalan Työväenyhdistys ry

Jorma Keto
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 776 5755
jorma.keto@gmail.com
——————————————————————————–
Kontulan-Mellunmäen Sosialidemokraatit ry
http://kontulandemarit.sdp.fi/

Jouni Autio
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 724 3734
j.autio@luukku.com
——————————————————————————–
Kruunuhaan Sos.-dem. Yhdistys ry

http://kruununhaandemarit.sdp.fi/

Matti Simola

Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 522 6053
mksimola@welho.com
——————————————————————————–
Kuljetusalan Demarit ry

Anita Hellman
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 756 5765
hellman.anita@gmail.com
——————————————————————————–
Käpylän Sosialidemokraatit ry
www.kapyla.sdp.fi

Arto Helenius

Puheenjohtaja
Matkapuhelin 0400 488 228
arto.a.helenius@gmail.com
——————————————————————————–
Lauttasaaren Sosialidemokraatit ry
http://www.lauttakeskisuomi.sdp.fi/

Kimmo Sarje
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 757 6131
sarje@muu.fi
——————————————————————————–
Malmin Sosialidemokraatit ry
https://fi-fi.facebook.com/Koillis-Helsingin-Demarit-572088269469550/

Heta Warto-Tillander
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 778 9865
heta.warto@gmail.com
——————————————————————————–
Maunulan Seudun Sosialidemokraatit ry

Mauri Helovirta
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 338 1348
mauri.helovirta@luukku.com
——————————————————————————–
Myllypuron Sosialidemokraatit ry
www.myllypuro.sdp.fi
https://www.facebook.com/MyllypuronSosialidemokraatit

Ville Wallin
Puheenjohaja
Matkapuhelin 040 535 4592
ville.wallin@sdp.fi
——————————————————————————–
Nuorsosialidemokraatit – NUS ry
www.nus.fi

Terhi Nokela
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 753 4858
terhi@nokela.net

——————————————————————————–
Opiskelijoiden Sosialidemokraattinen Yhdistys ry
www.osy.fi

Mia Salomäki
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 407 3607
miaemilias@gmail.com
——————————————————————————–
Oulunkylän Sosialidemokraatit ry

Pasi Nieminen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 515 5335
pasi.nieminen@proliitto.fi

——————————————————————————–
Paloheinän Sos.-dem. Työväenyhdistys ry

Marja-Leena Meriläinen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 585 3057
marja-leena.merilainen@pp.inet.fi

——————————————————————————–
Pitäjänmäen Työväenyhdistys r.y.
http://www.pitajanmaendemarit.fi/

Pirjo Kivistö
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 758 1109
pirjo.kivisto@gmail.com

——————————————————————————–
Pohjois-Haagan Sos.-dem. Yhdistys ry

Simo Laaksovirta
puheenjohtaja
Kotipuhelin 587 1653
Matkapuhelin 0500 105 524
simo.laaksorvirta@kolumbus.fi

——————————————————————————–
Puistolan Sos.-dem. Työväenyhdistys ry

https://www.facebook.com/#!/pages/Puistolan-demarit/397768760239179

https://fi-fi.facebook.com/Koillis-Helsingin-Demarit-572088269469550/

Arzu Caydam-Lehtonen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 0400 607 932
arzucaydam1@hotmail.com

——————————————————————————–
Pukinmäen Sosialidemokraattinen Yhdistys ry
http://puksu.sdp.fi
https://fi-fi.facebook.com/Koillis-Helsingin-Demarit-572088269469550/

Joni Penkari
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 358 6326
joni.penkari@gmail.com
——————————————————————————–

Somali Social Democrats ry

Farah Gedi Suleiman Mohamed
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 044 924 1745
sulifarah506@hotmail.com
——————————————————————————–
Sos.-dem. Lakimiehet ry

Risto Jaakkola
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 0400 672 259
ristovj.jaakkola@elisanet.fi
——————————————————————————–
Suur-Helsingin Sosialistiseura ry

Jaakko Ojanne
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 041 461 6886
jaakko.ojanne@welho.com

——————————————————————————–
Tapanilan Työväenyhdistys ry
http://tapanila.sdp.fi/
https://fi-fi.facebook.com/Koillis-Helsingin-Demarit-572088269469550/

Antti Hytti
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 779 1387
antti.hytti@ehyt.fi

——————————————————————————–
Tölö Unga Socialister ry
http://tus.sw.fi/

Tage Lindberg
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 513 3969
tage.lindberg@sefe.fi

——————————————————————————–
Töölön Sosialidemokraattinen Yhdistys ry
http://toolondemarit.sdp.fi
info@toolondemarit.fi

Timo Kalema

Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 149 7509
timo.kalema@professori.fi

——————————————————————————–
Urheiluväen Sos.-dem. Yhdistys ry

Kimmo Luja
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 566 2771
kimmo.luja@hotmail.com
——————————————————————————–
Vanhankaupungin Sosialidemokraatit ry
http://toukola.sdp.fi/

Tarja Kantola

Matkapuhelin 050 555 0833
kantolantarja@gmail.com
——————————————————————————–
Viipurin Sos.-dem. Naisyhdistys ry

Arja Kanth
Puheenjohtaja
kyllikki@hotmail.com
——————————————————————————–
Vuosaaren Sosialidemokraatit ry
http://vuosaarendemarit.sdp.fi/

Mari Laasio

Puheenjohtaja
Matkapuhelin 041 705 0483
mari.laasio@luukku.com
——————————————————————————–
Yhteiskuntapoliittinen sos.-dem. yhdistys ry
http://ypsy.sdp.fi

Eila Nevalainen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 350 3830
nevalainen.ei@gmail.com
——————————————————————————–
Helsingfors socialdemokratiska arbetarkommun
http://helsingforsdemare.jimdo.com/
HSAK fungerar som samarbetsorgan för de svenskspråkiga socialdemokratiska föreningarna i Helsingfors.
Numera består HSAK av två föreningar, Helsingfors svenska arbetarförening HSAF (grundlagd 1898) samt
Socialdemokratiskt forum SF (gr. 1964).
——————————————————————————–
Helsingfors Svenska Arbetarförening rf
http://hsaf.sdp.fi/

Folke Sundman

Ordförande
Gsm 040 830 4933
folke.sundman@gmail.com
——————————————————————————-
Socialdemokratiskt Forum rf
http://socforum.jimdo.com/

Topi Lappalainen

Ordförande
topi.lappalainen@helsinki.fi