Helsingin puolueosastot

09:10

ETELÄ-HELSINGIN PUOLUEOSASTOT

Eira-Etelä-Helsingin Sosialidemokraatit ry

Cinzia Sarti
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 044 583 1305
cinzia.sarti@gmail.com
——————————————————————————–
Hakaniemen Sosialidemokraatit ry
www.hakaniemendemarit.sdp.fi

Matti Sadeniemi
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 586 7234
matti.sadeniemi@gmail.com
——————————————————————————–
Kallion Sosialidemokraatit ry
http://kalliondemarit.sdp.fi

Juha Hätinen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 775 0269
juha.hatinen@iki.fi
——————————————————————————–
Kruunuhaan Sos.-dem. Yhdistys ry
http://kruununhaandemarit.sdp.fi/

Matti Simola
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 522 6053
mksimola@welho.com
——————————————————————————–
Lauttasaaren Sosialidemokraatit ry
http://www.lauttademarit.net

Kimmo Sarje
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 757 6131
sarje@muu.fi
——————————————————————————–
Töölön Sosialidemokraattinen Yhdistys ry
http://toolondemarit.sdp.fi
info@toolondemarit.fi

Timo Kalema

Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 149 7509
timo.kalema@professori.fi
——————————————————————————–

LÄNSI-HELSINGIN PUOLUEOSASTOT

Haagan Työväenyhdistys r.y.
http://www.haagandemarit.fi
haagan.ty@kolumbus.fi

Hannele Siika-Aho
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 555 4936
siika@dlc.fi

——————————————————————————–
Kaarelan Sosialidemokraatit ry

Pertti Hyvärinen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 371 4409
pertti@perttihyvarinen.fi
——————————————————————————–
Pitäjänmäen Työväenyhdistys r.y.
https://fi-fi.facebook.com/pitsku/

Pirjo Kivistö
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 758 1109
pirjo.kivisto@gmail.com

——————————————————————————–
Pohjois-Haagan Sos.-dem. Yhdistys ry

Simo Laaksovirta
puheenjohtaja
Kotipuhelin 587 1653
Matkapuhelin 0500 105 524
simo.laaksorvirta@kolumbus.fi

——————————————————————————–

KESKI-HELSINGIN PUOLUEOSASTOT

Käpylän Sosialidemokraatit ry

Arto Helenius
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 0400 488 228
arto.a.helenius@gmail.com
——————————————————————————–
Maunulan Seudun Sosialidemokraatit ry

Mauri Helovirta
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 338 1348
mauri.helovirta@luukku.com
——————————————————————————–
Oulunkylän Sosialidemokraatit ry

Pasi Nieminen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 515 5335
pasi.nieminen@proliitto.fi

——————————————————————————–
Paloheinän Sos.-dem. Työväenyhdistys ry

Marja-Leena Meriläinen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 585 3057
marja-leena.merilainen@pp.inet.fi

——————————————————————————

Vanhankaupungin Sosialidemokraatit ry

Tarja Kantola
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 555 0833
kantolantarja@gmail.com

——————————————————————————

KOILLIS-HELSINGIN PUOLUEOSASTOT

Malmin Sosialidemokraatit ry
https://fi-fi.facebook.com/Koillis-Helsingin-Demarit-572088269469550/

Heta Warto-Tillander
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 778 9865
heta.warto@gmail.com
——————————————————————————–
Puistolan Sos.-dem. Työväenyhdistys ry
https://www.facebook.com/#!/pages/Puistolan-demarit/397768760239179

https://fi-fi.facebook.com/Koillis-Helsingin-Demarit-572088269469550/

Arzu Caydam-Lehtonen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 0400 607 932
arzucaydam1@hotmail.com

——————————————————————————–
Pukinmäen Sosialidemokraattinen Yhdistys ry
https://fi-fi.facebook.com/Koillis-Helsingin-Demarit-572088269469550/

Joni Penkari
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 358 6326
joni.penkari@gmail.com
——————————————————————————–
Tapanilan Työväenyhdistys ry
http://tapanila.sdp.fi/
https://fi-fi.facebook.com/Koillis-Helsingin-Demarit-572088269469550/

Antti Hytti
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 779 1387
antti.hytti@ehyt.fi

——————————————————————————–

ITÄ-HELSINGIN PUOLUEOSASTOT

Helsingin kaakkoisen alueen sosialidemokraatit ry
http://herttoniemendemarit.sdp.fi/

Janne Metsämäki
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 522 3614
janne.metsamaki@tvr.fi

———————————————————————————
Itäkeskuksen Sosialidemokraatit ry

Antti Koskela
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 044 543 9838
antti.koskela@eduskunta.fi
——————————————————————————–
Kontulan-Mellunmäen Sosialidemokraatit ry

Jouni Autio
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 724 3734
j.autio@luukku.com
——————————————————————————–
Myllypuron Sosialidemokraatit ry
www.myllypuro.sdp.fi
https://www.facebook.com/MyllypuronSosialidemokraatit

Ville Wallin
Puheenjohaja
Matkapuhelin 040 535 4592
ville.wallin@sdp.fi
——————————————————————————–
Vuosaaren Sosialidemokraatit ry
http://vuosaarendemarit.sdp.fi/

Mari Laasio
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 041 705 0483
marilaasio6@gmail.com
——————————————————————————–

MUUT HELSINGIN PUOLUEOSASTOT

Ay-väen Sosialidemokraatit ry

Juha Jaatinen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 302 8466
juha.o.jaatinen@gmail.com

—————————————————–
Eurooppademarit – Tähti ry
https://www.facebook.com/groups/eurooppademarit/

Hanna-Maria Koski

Puheenjohtaja
Matkapuhelin044 333 9116
hannamari.koski@gmail.com
——————————————————————————–
Globaalisosialidemokraatit – GSD ry
http://gsdsuomi.wordpress.com/

Marja Lahtinen
Puheenjohtaja
marja.lahtinen@gmail.com
——————————————————————————–
Helsingin demokraatit SDP ry

Raimo Luoma
Sihteeri
Matkapuhelin 044 335 5999
raimoluoma@gmail.com
——————————————————————————-

Helsingin Eteläinen Sosialidemokraattinen Nuoriso-osasto ry

Sami Siltaloppi
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 339 8230
sami.siltaloppi@hnk.fi
——————————————————————————–

Helsingin Kirjatyöntekijäin Sos.dem. Yhdistys ry

Pirjo Tynkkynen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 768 5875
pirjo.tynkkynen@elisanet.fi
——————————————————————————–
Helsingin Kristillisten Sosialidemokraattien Yhdistys r.y.

Paavo Salakka
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 364 0281
paavo.salakka@undyinglands.org

——————————————————————————–
Helsingin Metallityöläisten Sos.-Dem. Yhdistys r.y.

Taina Karrikka
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 045 633 9994
taina.karrikka@ieco.fi
——————————————————————————–
Helsingin Sosialidemokraattinen Keskusteluseura ry

Petra-Liisa Toivonen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 306 8816
petra.toivonen@elakkeensaajat.fi
——————————————————————————–
Helsingin Sosialidemokraattinen Kilta ry

Nelli Nurminen

Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 745 1406
nelli.nurminen@helsinki.fi
——————————————————————————–
Helsingin Sosialidemokraattinen Naisyhdistys ry
www.miinat.fi/
facebook — https://helsinki.sdp.fi/helsingin-puolueosastot/

Irma Marttila
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 338 3748
irma.marttila@hotmail.fi
——————————————————————————–
Helsingin Sosialidemokraattinen Työväenyhdistys ry

Erkki Pulkkinen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 041 524 2989
multi.pulkkinen@kolumbus.fi
——————————————————————————–
Helsingin Tekniset Sosialidemokraatit ry

Erkki Kallio
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 862 2020
erkkikallio@kolumbus.fi

——————————————————————————–

Herttoniemen Sosialidemokraattiset Nuoret r.y.

Leo Sammallahti
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 843 5840
snasolid@gmail.com
——————————————————————————–
Julkishallinnon Helsingin sosialidemokraatit ry

Mirka Vainikka
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 522 4378
mirka.vainikka@hotmail.fi
——————————————————————————–
Kelkkalan Työväenyhdistys ry

Jorma Keto
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 776 5755
jorma.keto@gmail.com
——————————————————————————–
Kuljetusalan Demarit ry

Anita Hellman
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 756 5765
hellman.anita@gmail.com
——————————————————————————–
Nuorsosialidemokraatit – NUS ry
www.nus.fi

Terhi Nokela
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 753 4858
terhi@nokela.net

——————————————————————————–
Opiskelijoiden Sosialidemokraattinen Yhdistys ry
www.osy.fi

Mia Salomäki
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 407 3607
miaemilias@gmail.com
——————————————————————————–
Somali Social Democrats ry

Farah Gedi Suleiman Mohamed
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 044 924 1745
sulifarah506@hotmail.com
——————————————————————————–
Sos.-dem. Lakimiehet ry

Risto Jaakkola
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 0400 672 259
ristovj.jaakkola@elisanet.fi
——————————————————————————–
Suur-Helsingin Sosialistiseura ry

Jaakko Ojanne
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 041 461 6886
jaakko.ojanne@welho.com

——————————————————————————–
Tölö Unga Socialister ry
http://tus.sw.fi/

Tage Lindberg
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 513 3969
tage.lindberg@sefe.fi

——————————————————————————–
Urheiluväen Sos.-dem. Yhdistys ry

Kimmo Luja
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 050 566 2771
kimmo.luja@hotmail.com
——————————————————————————–
Viipurin Sos.-dem. Naisyhdistys ry

Arja Kanth
Puheenjohtaja
kyllikki@hotmail.com
——————————————————————————–
Yhteiskuntapoliittinen sos.-dem. yhdistys ry
http://ypsy.sdp.fi

Eila Nevalainen
Puheenjohtaja
Matkapuhelin 040 350 3830
nevalainen.ei@gmail.com
——————————————————————————–

RUOTSIKIELISET PUOLUEOSASTOT

Helsingfors Svenska Arbetarförening rf

Folke Sundman

Ordförande
Gsm 040 830 4933
folke.sundman@gmail.com
——————————————————————————-
Socialdemokratiskt Forum rf
http://socforum.jimdo.com/

Topi Lappalainen

Ordförande
topi.lappalainen@helsinki.fi