Helsingin ja Uudenmaan Sairaanhoitopiiri (HUS)

09:31

HUS:n hallitus

Varsinainen jäsen

Taipale Ilkka

Matkapuhelin: 044 293 9469
ilkka@ilkkataipale.fi

Henkilökohtainen varajäsen

Vuorento Reijo

Matkapuhelin: 050 66741
reijo.vuorento@kuntaliitto.fi

HUS:n valtuusto

Varsinainen jäsen

Anttila Maija (1. varapuheenjohtaja)

Matkapuhelin: 0400 709 170
maija.anttila@kolumbus.fi

Varajäsen:

Arajärvi Pentti

Matkapuhelin: 040 582 0300
pentti.arajarvi@iki.fi

HUS:n tarkastuslautakunta

Anttila Maija

Matkapuhelin: 0400 709 170
maija.anttila@kolumbus.fi

HYKS – sairaanhoitoalueen lautakunta

Varsinainen jäsen

Nurminen Nelli

Matkapuhelin: 040 745 1406
nelli.nurminen@helsinki.fi

Henkilökohtainen varajäsen

Halmetoja Leea

Matkapuhelin: 050 304 7122
lhalmetoja3@gmail.com

HUS:n psykiatrinen lautakunta

Varsinainen jäsen

Varis Hanna

Matkapuhelin: 040 550 2755
hsaastam@gmail.com

Henkilökohtainen varajäsen

Sadeniemi Matti

Matkapuhelin: 040 586 7234
matti.sadeniemi@gmail.com

HUS vähemmistökielinen lautakunta

Varsinainen jäsen

Micklin Thomas

Matkapuhelin: 040 722 1001
thomas.micklin@pp.inet.fi

Henkilökohtainen varajäsen

Boldt Hildur

Matkapuhelin: 0400 327 762
hildur.boldt@sdp.fi

Konserni- ja talousjaosto

Varajäsen

Vuorento Reijo

Matkapuhelin: 050 66741
reijo.vuorento@kuntaliitto.fi