Ajankohtaista

Joona Räsänenshared tweet on Twitter

Niinistöltä hyvä veto hakea jatkokautta ilman puoluesidonnaisuutta. Puoluepolitiikan ulkopuolisuus vetoaa niin meillä kuin muuallakin.

Joona Räsänenshared tweet on Twitter

Läntisen Uudenmaan kuntajohtajia ja kansanedustajia koolla Karkkilassa. Kuntien ajankohtaisten asioiden ohella tuskaillaan yhdessä sotea.

Nasima Razmyarshared tweet on Twitter

Tämä viikonloppu oli joukkueiden. 💪Kaunis kiitos kullasta joukkuevoimistelijoille, lentopallojoukkueellemme onnea tuleviin mmkisoihin.

Tytti Tuppurainenshared image on Instagram

Terveisiä Maltalta! Viikon päästä maassa vaalit, ja Joseph Muscatin johtama työväenpuolue on voimissaan. Kampanjointi näkyy kaikkialla, ja tunnelma on korkealla. Labour on pitänyt liberaalia uudistuspolitiikkaa yllä, minkä soisi inspiroivan meilläkin. Tänään on Juhana Vartiaisen syntymäpäivä, ja sain tarjota hänelle aitoa demaritunnelmaa. 👍 Malta on kaunis, historian kyllästämä maa. Tänään täällä alkaa parlamenttien EU-valiokuntien kokous COSAC. Hienoa edustaa Suomea. #Malta #EU #Europe #politicstyttitup

Helsingin ja Uudenmaan Sairaanhoitopiiri (HUS)

09:31

HUS:n hallitus

Varsinainen jäsen

Taipale Ilkka

Matkapuhelin: 044 293 9469
ilkka@ilkkataipale.fi

Henkilökohtainen varajäsen

Vuorento Reijo

Matkapuhelin: 050 66741
reijo.vuorento@kuntaliitto.fi

HUS:n valtuusto

Varsinainen jäsen

Anttila Maija

Matkapuhelin: 0400 709 170
maija.anttila@kolumbus.fi

Henkilökohtainen varajäsen

Paavolainen Sara

Matkapuhelin: 040 536 2999
sarapaavolainen@gmail.com

HUS:n tarkastuslautakunta

Anttila Maija (vpj)

Matkapuhelin: 0400 709 170
maija.anttila@kolumbus.fi

HYKS – sairaanhoitoalueen lautakunta

Varsinainen jäsen

Vuorento Reijo

Matkapuhelin: 050 66 741
reijo.vuorento@kuntaliitto.fi

Henkilökohtainen varajäsen

Jardi Pia

Matkapuhelin: 044 325 4255
piajardi@hotmail.com

HUS:n psykiatrinen lautakunta

Varsinainen jäsen

Toivonen Niilo

Matkapuhelin: 050 491 5650
niilo.toivonen@helsinki.fi

 

Henkilökohtainen varajäsen

Lindeberg Laura

Matkapuhelin: 040 826 8292
laura.lindeberg@talentia.fi

HUS vähemmistökielinen lautakunta

Varsinainen jäsen

Micklin Thomas

Matkapuhelin: 040 722 1001
thomas.micklin@pp.inet.fi

Henkilökohtainen varajäsen

Lybeck Laura

Matkapuhelin: 044 343 5531
lakuisma@gmail.com