Heinäluoma, Haatainen ja Razmyar kuntavaalijäsenäänestyksen kärjessä

Ajankohtaista 10:06

Helsingin Sosialidemokraattien jäsenäänestyksen tulokset kuntavaaliehdokkaista ovat selvillä. Äänestyksen kärkeen sijoittuvat Eero Heinäluoma, Tuula Haatainen, Nasima Razmyar, Pilvi Torsti ja Pentti Arajärvi.  Koko vaalin tuloksen löydät täältä.

Piirikokous asettaa jäsenäänestyksen perusteella ensimmäiset kuntavaaliehdokkaat lauantaina 12.11. Piirihallitus esittää nimettäväksi seuraavat 105 ehdokasta. Jäsenvaalissa sijalle 7 sijoittunut valtuustoryhmän nykyinen puheenjohtaja Osku Pajamäki jää pois kuntavaaleista uuden työtehtävän vuoksi, jonka vuoksi häntä ei esitetä nimettäväksi. Listalle tullaan loppuvuoden aikana nimeämään kaikkiaan 127 ehdokasta.

1 Heinäluoma Eero
2 Haatainen Tuula
3 Razmyar Nasima
4 Torsti Pilvi
5 Arajärvi Pentti
6 Taipale Ilkka
7 Paavolainen Sara
8 Heinäluoma Eveliina
9 Anttila Maija
10 Bergholm Tapio
11 Taipale Kaarin
12 Lovén Jape
13 Välimäki Heta
14 Jalovaara Ville
15 Kantola Tarja
16 Hussein Abdirahim Husu
17 Gebhard Elisa
18 Vainikka Mirka
19 Kontio Timo
20 Koskela Antti
21 Sevander Tomi
22 Kolanen Risto
23 Nurminen Nelli
24 Järvinen Jukka
25 Laisaari Johanna
26 Saksala Harri
27 Malinen Jouko
28 Rönnholm Antton
29 Hyvärinen Pertti
30 Castén Nina
31 Nyroos Maria
32 Mäenpää Anna
33 Toivonen Niilo
34 Vuorento Reijo
35 Mäki Terhi
36 Vepsä Sinikka
37 Aaltonen Valtteri
38 Lehto Veijo
39 Valokainen Tuomo
40 Järvi Miia
41 Toijonen Karita
42 Hagi Muse Samia
43 Aaltonen Jaana
44 Hytti Antti
45 Marttila Irma
46 Meretniemi Jaakko
47 Vuori Wiking
48 Siika-aho Hannele
49 Ijäs Petri
50 Salminen Minna
51 Kantola Anna-Maria
52 Mountrakis Roby
53 Helenius Arto
54 Nehri Welat
55 Köngäs Otto
56 Karrikka Taina
57 Jokela Samuel
58 Harju Juhana
59 Tervonen Emilia
60 Heinilä Jemi
61 Finne Tuomas
62 Haaranen Aulis
63 Paananen Eija
64 Oranen Sanna-Mari
65 Styrman Katariina
66 Tuominen Pekka
67 Lindfors Marko
68 Seila Päivi
69 Tsanga Raphaël
70 Baran Nelli
71 Caydam-Lehtonen Arzu
72 Kivistö Pirjo
73 Kirjasniemi Eevi
74 Sarje Kimmo
75 Alaja Jaana
76 Halmetoja Leea
77 Helimäki-Aro Ritva
78 Vilkamaa Susanna
79 Hätinen Juha
80 Vihervaara Anita
81 Helovirta Mauri
82 Taberman Mika
83 Vuorela Antti
84 Kinnunen Jari
85 Kalema Timo
86 Auvinen Petteri
87 Penttinen Hannu
88 Baltzar Dimitri
89 Sadeniemi Matti
90 Laiho Harri
91 Nöjd Tuovi
92 Vainio Riku
93 Salo Arja
94 Gurhan Deek
95 Varis Hanna
96 Hellman Anita
97 Loman Stefan
98 Ylänkö Arja Katriina
99 Lagerström Margareta
100 Untamala Paavo
101 Warto-Tillander Heta
102 Weckström Mikko
103 Ahola Irmeli
104 Vapaasalo Samuli
105 Leoni Juha